چرا باید سایت داشته باشیم؟

چرا باید سایت داشته باشیم؟

مزایای داشتن سایت چیست؟

طراحی یک وب سایت چه کمکی می تواند به مدیریت من بکند؟

در دنیای کنونی تجارت و  کسب‌وکارها ، داشتن یک وب‌سایت برای معرفی نوع کار، خدمات و محصولات کمک شایانی نموده است. به بیان دیگر کسب‌وکارهایی که در دنیای آنلاین برای خود جایگاهی را بدست نیاورده اند و به این فضا پای ورود نگذاشته اند ، محکوم به از دست دادن تعداد زیادی از مشتریان خود هستند. در این مقاله سعی شده به معرفی دلایل اهمیت طراحی سایت برای یک کسب و کار پرداخته شود.

بسیاری از صاحبان کسب‌وکار که به روش سنتی به تجارت خود مشغول هستند، نیاز به داشتن یک وب‌سایت را حس نکرده و تلاشی برای به روز کردن کسب و کار خود نداشته باشند  و حس راحتی در این کار را داشته باشند و هنگامی که آنان را تشویق به داشتن سایت می نمایید  اولین سوالی که  می پرسند این است که: چرا داشتن یک وب‌سایت به این اندازه مهم است. و پاسخ کوتاه این است که هر فردی که به دنبال خرید محصول و یا دریافت خدمات مشخصی است، در ابتدا جستجوی خود را در اینترنت آغاز می‌کند. سپس با تحقیق بیشتر اقدام به خرید می‌کند

امروزه تصمیمات خرید در موتور های جستجو آغاز می شوند

طراحی سایت را جدی بگیرید.

از دلایلی که میتوان به صورت اجمالی و خلاصه از اهمیت طراحی سایت گفت عبارتند از:

داشتن وب سایت یعنی مشتری بیشتر و در نهایت سود بیشتر 

با توجه به اینکه شما به واسطه فضای اینترنت، می توانید فروشگاه یا شرکت خود را بدون نیاز به مکان فیزیکی تاسیس کنید  و به هر شکلی که تمایل دارید آن را طراحی نمایید. از این رو این فروشگاه ( شرکت یا آموزشگاه،……) به صورت شبانه روزی و 24ساعته در دسترس بوده و فعالیت دائمی دارد. و در نهایت می تواند سبب جذب مشتریان گردد و مشتریان بیشتری را برای شما ایجاد نماید.

داشتن وب سایت یعنی دسترسی به مشتری در سطح کشور 

شما به واسطه داشتن سایت دیگر محدود به محله و منطقه شهری خود نیستید و به کمک تبلیغات آنلاین سایت می توانید در سطح کشور به فعالیت پرداخته و مشتریان شما می توانند از شهر های مختلفی بوده که به عنوان مشتری جدید و وفادار جذب فروشگاه شما گردد. و این می تواند سبب افزایش اعتبار کسب و کار شما گردد. 

طراحی سایت در اصفهان

شما به کمک وب سایت می توانید اطلاعات افرادی که به عنوان مشتریان فعال، بالقوه به سایت شما را مراجعه کرده اند را جمع آوری نمایید (جمع آوری اطلاعات کاربران) و به کمک کارشناسان تحلیلگر به بررسی نیازهای بیشتر مشتریان دلیل خرید یا عدم خرید پی ببرید و از این رو سعی نمایید نقاط مثبت کسب و کارتان را ارتقا دهید و نقاط منفی را کاهش و تا حدودی رفع نمایید.

نتیجه 

در مجموع برای پاسخ به سوال  چرا باید سایت داشته باشیم؟

می توان اینگونه گفت: اگر دارای کسب و کار هستید و وب سایت ندارید نگاهی به آینده انداخته و کسب و کار مشابه خود را در فضای اینترنت جستجو کنید. تا دید بهتری از آینده و قدرت فضای مجازی داشته باشید. بعلاوه نگاهی به گذشته نه چندان دور بیاندازید:  روزی در ایران خرید، فروش و پرداخت آنلاین امری بعید و غیر معمول بود اما روز کاملا عادی و ضروری است. و روزی فرا خواهد رسید که کسب و کاری که بعید می رسید پای خود را به فضای مجازی باز کند حضوری قاطع و همیشگی در یک آدرس اینترنتی داشته باشد. و محبوبیت زیادی را در میان مشتریان وفادارش کسب کرده باشد.